Aanbesteding van de maand: maart 2025

Nieuws | 23 april 2025

We zoeken elke maand een opvallende aanbesteding uit. Deze maand kijken we naar een aanbesteding van het ministerie van Defensie voor de aanschaf van een innovatieve mobiele rijsimulator.

Innovatievriendelijk inkopen

Op 14 maart 2025 publiceerde het ministerie de aankondiging van de gegunde opdracht: Procedure van het innovatiepartnerschap voor onderzoek & ontwikkeling naar een mobiele rijsimulator type ‘C’ en ‘F’. Deze aankondiging trok onze aandacht vanwege de procedure die voor de aanbesteding is gebruikt: het innovatiepartnerschap. Deze procedure wordt namelijk maar nauwelijks gebruikt:

  • 7 keer in 2020
  • 3 keer in 2021
  • 3 keer in 2022
  • 1 keer in 2023
  • 8 keer in 2024

Ten opzichte van 2023 zien we in 2024 een flink toename. Het ministerie van Defensie startte zijn innovatiepartnerschap ook in 2024, namelijk op 24 mei 2024.

Innovatiepartnerschap

Het innovatiepartnerschap werd op 1 juli 2016 geïntroduceerd om innovatiegericht inkopen aantrekkelijker te maken. Met deze procedure kan een aanbestedende dienst een samenwerking aangaan met een onderneming. Hierbij is het binnen de procedure mogelijk om na de ontwikkelfase de innovatie in te kopen.

Defensie scoort hoog op innovatievriendelijk inkopen

TenderNed en PIANOo deden onderzoek naar de meest innovatievriendelijke inkopers van 2024 in de publieke sector. Het ministerie van Defensie neemt de 6de plaats in van de top 10 van aanbestedende diensten die in 2024 jaar de meeste innovatievriendelijke aanbestedingen startten.

Naar boven
Logo Rijksoverheid - Naar beginpagina van Tenderned.nl